בלוג

Almost everything will work again if you unplug it for a few minutes. Including you.

Anne Lamott

מאז, כבר עשרים שנה, יש לי חלום ליצור מקום שיעניק גם לאחרים את השקט והערפול המרפאים. זה היה חלום שקט שלא הפריע למהלך התקין של הקריירה שלי. מאז 1997 הגשמתי הרבה חלומות, אבל רובם של אחרים. ניהלתי פרוייקטים וחברות, במסירות ובתשוקה גדולה, אבל בידיעה שמדובר בחלום של מישהו אחר. וזה היה לגמרי בסדר.

גרתי כמה שנים בניו יורק. רווקה במנהטן בשנות ה-2000. בוא נניח שזה היה זוהר כמו שזה נשמע…אבל האמת היא שמה ששאב את מרבית האנרגיות שלי היתה העבודה. מבחינה מקצועית פרחתי. ניהלתי את השיווק והמכירות של חברה למוצרי ניקוי. כמו סנו, רק אמריקאית. אח"כ עברתי לסאן דייגו לכמה שנים, ושם ניהלתי חברה לנרות. ובינתיים בשנים האלו הצטרפו לעולם הטלפונים החכמים, ומה שפעם היה מסובך – להאט לרגע ולהתנתק מהמציאות החיצונית ולהגיע לשקט פנימי – הפך לכמעט בלתי אפשרי. החלום על מקום שייצר שקט בראש המשיך לזמזם, כי האמת היא שגם ישיבה נינוחה על שפת הים כבר לא מאפשרת ניתוק אמיתי, לא כל עוד כף היד מחזיקה את הקשר לעולם כולו.

סאן דייגו, ניו יורק או תל אביב. לפעמים נדמה כי אין באמת הבדל גדול. הכל מחובר להכל דרך המסך. אבל בסוף חזרתי הביתה לתל אביב. כי פה המשפחה שלי ופה החברות שלי ופה כל זכרונות ילדותי. ופה הצלחתי להביא ילד לעולם. ללא בן זוג, כי כך רציתי. וילדתי את אורי, שהיה בן תשע השנה. הנס הפרטי שלי. מתנה שקיבלתי מהיקום. האמהות מילאה אותי אושר שלא ידעתי קודם והחלום הנוסף, על מקום משלי לטיפולי ראש, המשיך להדהד בשקט ברקע.

ועכשיו החלום מתגשם. לקח לי הרבה זמן אבל כל דקה היתה שווה. לחלום שלי הצטרפה שרון חפץ, שהיא המנהלת המקצועית שלנו. ועכשיו נולד Headroom© והוא כל מה שרציתי. מקום מיוחד שממקד את תשומת הלב כולה בראש. כי אני חושבת שאנחנו לא מטפלים מספיק בראש שלנו. הטבע הקדחתני של החיים שלנו והשכיחות של הטכנולוגיה משאירים אותנו מחוברים לעולם בכל רגע נתון ותשומת הלב שלנו תמיד מכוונת החוצה, בזמן שאנחנו מנסים להתמודד עם אינספור הדרישות של חיינו על הזמן והאנרגיה שלנו. אנחנו נעים ממטלה למטלה, מטפלים בילדים ודואגים להם, עובדים, שומרים על קשר עם חברים, עושים "סידורים", ומוצאים מעט מאוד זמן שקט באמת להתנתקות ואיתחול מחדש.

אני חושבת שכולנו זקוקים לעצירה, להפסקה, לא רק בזמן החופשה הדו שנתית עם בן או בת הזוג והמשפחה, אלא במהלך חיי היומיום, בדרך שתאפשר לנו להוריד מתח ולחץ, לחשוב בבהירות, להיות בפוקוס על דבר אחד ולא על אלף, לשים לב לעצמנו ולהשתיק לכמה רגעים את כל מה שקורה סביבנו.

שרון שותפתי ואני מאמינות שטיפול ב headroom© מאפשר את העצירה הזו. הטיפול בטכניקת © Equipoint מוריד מתח ולחץ ומשיג רגיעה טוטאלית ומצב דמוי מדיטציה שקשה מאוד להגיע אליו במגע באזורים אחרים של הגוף. הרבה מטופלים ומטופלות שעברו אצלנו בעשרות הפיילוטים שביצענו אמרו שהטיפול ייצר בהם תחושה "שלא מהעולם הזה" ההסבר הביולוגי לתחושה הזו היא שעצבים רבים בגוף האדם מסתיימים בראש ונגיעה בהם משחררת "הורמוני אושר" שגורמים להרגשה טובה כמו דופאמין וסרוטונין.

מה שאנחנו רוצות זה לאפשר לאנשים להאט, להגיע לרגע של שקט ורגיעה פנימיים, הזדמנות להיטען מחדש באנרגיות. להתנתק על מנת להתחבר מחדש. שלא כמו חופשה שנתית – זה לא יקר. שלא כמו מדיטציה או שיעור יוגה – זה דורש מעט מאוד תכנון, אימון או התמחות שלכן/ם. זה מתוכנן על ידנו להשתלב באופן מושלם ברוטינה היומית ושם אתכן/ם בסוג של טרנס רגעי נעים שיוביל לבהירות מנטלית שמאפשרת לחזור לשגרת החיים עם ראש צלול ובפוקוס חד יותר.

הטיפול שלנו נעשה בישיבה, בבגדים, והנגיעה בשיער לא משנה אותו, לא פורעת אותו ולא ממלאת אותו בשמנים.

יש לנו מקום חדש לראש שלכם/ן. אשמח שתבואו אליו.

 

איה