על הטיפול

 • על טכניקת ™Equipoint:

  ‏™Equipoint מנצלת את היתרונות של כל אחת משיטות הטיפול במגע המוכרות ומרכיבה מהן טיפול חדש, יעיל ונעים. הטיפול מתמקד בראש. מגע בראש הוא הדרך היעילה והמהירה ביותר להרגיע את הגוף כולו, ואתו את הנפש. הוא מפיג מתחים, משחרר לחצים, מענג.

  הטיפול מוריד מתח ולחץ ומביא למצב דמוי מדיטציה שקשה מאוד להגיע אליו במגע באזורים אחרים של הגוף. זו אחת הדרכים המהירות ביותר לשפר את הלך הרוח של מישהו באמצעות מגע ממוקד ומודע. למתח ולחץ יש מיגוון רחב של סימפטומים פיסיים לא נעימים ובזכות הורדת מתח ולחץ מטופלים למעשה גם הסימפטומים הפיסיים הבאים איתם.

  הטיפול נעשה בישיבה, בלבוש מלא, בתא פרטי. כל המטפלים שלנו הוכשרו בשיטה והם בוגרי/ות מוסדות מוכרים ללימודי רפואה משלימה

 • הרקע הפיסיולוגי וחוויית הטיפול

  הראש הוא איבר רגיש. מגע בו מעורר מיד את המערכת הפאראסימפתטית, האחראית על פעולות ההרגעה של הגוף ותחושות הרוגע.

  למה זה קורה ומה זה אומר? בגוף האדם פועלת מערכת העצבים האוטונומיות שאחראית על וויסות פעולות שאינן מכוונות באופן מודע ואינן נתונות לשליטת התודעה שלנו. פעולות כמו פעימות סדירות של הלב, הנשימה, הפרשת זיעה, רוק וכד'. תפקידה לשמור על הישרדות האדם בסביבה משתנה: מצד אחד לשמור על בריאות הגוף ועל האיזון שלו לאורך זמן ועל שימור האנרגיה שלו, ומצד שני היא אחראית גם על הכנת הגוף במקרה חירום. מערכת העצבים האוטונומית מבצעת את המשימות האלו בעזרת שתי תת מערכות שמנוגדות אחת לשנייה בתפקידן – המערכת הפאראסימפתטית והמערכת הסימפתטית.

  מערכת העצבים הסימפתטית היא תת-מערכת שפועלת לתגובות מיידיות באדם במצבי לחץ, חירום ומתח. היא קשורה להתניה של "תקוף וברח". כאשר אנחנו במצב מסוכן, למשל אם אריה עומד לתקוף אותנו בסוואנה, או שיש לנו בחינה ואנחנו חוששים ממנה או שרבנו עם בן/בת הזוג ואנחנו נמצאים באי וודאות מלחיצה – המערכת הסימפטטית מגבירה את הדופק, מעלה את לחץ הדם ואת רמת הסוכר, מכווצת את כלי הדם בעור למניעת דימום, מרפה את שרירי הנשימה ומפרישה אדרנלין. כל המאמץ והמשאבים של המערכת מושקעים אך ורק במערכות ובאיברים החיוניים להכרעת מצב הסכנה

  המערכת הסימפתטית לא מתחשבת בטווח הארוך או הבינוני ולא מתחשבת בבעיות העלולות להיווצר כתוצאה מפעולותיה, דוגמת שימור ואגירת אנרגיה או מהיכן תבוא האנרגיה הדרושה לפעולותיה; התפקיד הזה שמור למערכת הפאראסימפתטית. היא המערכת שאחראית על רגיעה ושימור כשהגוף נמצא במנוחה – כולל כל הפעילות שמתרחשת כשהגוף נמצא ברגיעה: עוררות מינית, יצירת רוק, הוצאת שתן, דמעות, פעילות סדירה של מערכת העיכול ועוד.

  שתי המערכות – הסימפטטית והפאראסימפטטית – אמורות להיות באיזון רוב הזמן. אבל חיינו מלאים במתח מתמיד. החיים המודרניים מעמיסים כל כך הרבה גירויים על המוח, שהוא נמצא במצב תמידי של מגננה וסטרס – במצב תמידי של גירוי יתר של המערכת הסימפטטית. הסיבות הן אין סופיות. התחרותיות בשוק העבודה, השינויים התמידיים בטכנולוגיה שמגדילים ללא סוף את כמות האינפורמציה שאנחנו חשופים אליה, יוקר המחייה, המצב הבטחוני, העומס בכבישים, מיגוון האפשרויות העצום העומד לפנינו בכל אחת מהבחירות שאנחנו צריכים לעשות כל יום, ועוד ועוד. במצב כזה מגורה המערכת הסימפתטית באופן תמידי, גירוי שמוביל לחרדה, לחץ, ומתח נפשי.

  לגירוי המערכת הפאראסימפתטית תוצאות הפוכות וזה בדיוק מה שטיפול ™Equipoint עושה וזו מטרתו. הראש הוא כאמור איבר רגיש ומגע מפוקס מכוון ועמוק בו מעורר מיד את המערכת הפאראסימפתטית. טיפול במגע ולחיצות בנקודות שונות בראש ובצוואר, גורמים לראש – ואיתו לגוף כולו – להירגע ולהשתחרר. מוסיקה על פי בחירתו של המטופל או המטופלת מלווה את הטיפול ומהווה תוספת מושלמת לרגיעה ולתחושת הריחוף. במשולב, הטיפול מספק חוויה נעימה מצד אחד וניקוי ראש אמיתי ויעיל מצד שני. הטיפול מייצר רגיעה ומאפשר לראש לקחת הפסקה ולנוח, להירגע, להיכבות כמעט. גירוי המערכת משיב את האיזון הנדרש בגוף ובנפש והתוצאה היא תחושה של איזון, פוקוס וצלילות.